У наших водоймах саме сом є однією з найбільш великих риб. Рибалки люблять його не тільки за габарити, але і за смачне м'ясо. Саме така риба вважається воістину королівським трофеєм. Риболовля на сома захоплює з перших хвилин. І адже є хитрощі, завдяки яким сом ловиться краще, а процес ще цікавіше. Про це розкажуть фахівці магазину «ЦЕ».

Особливості лову в різні пори року

Без певних знань і підготовки впорається з такою хижою і великою рибою дуже складно. У лові сома знадобляться вся хитрість, терпіння і сили. Але зате після упіймання такого хижака навіть досвідчені рибалки отримують безліч приємних і яскравих емоцій.
В першу чергу перед тим, як ловити сома і безпосередньо перед підготовкою снастей необхідно враховувати пору року на момент лову.

Особливості зимової ловлі сома

Деякі рибалки впевнені, що приманити таку рибу взимку з ями неможливо. Але багато хто успішно ловлять сома, незважаючи на морози.
Взимку сом знаходить собі яму, іноді там можна знайти навіть кілька таких риб. Як показує досвід співробітників магазину «ЦЕ», відзначати ями варто ще влітку. Сом обов'язково вибере найглибші. Ось кілька основних порад, завдяки яким ви взимку можете повернутися додому з бажаним трофеєм.

1. Зимуючий сом добре реагує на штучну силіконову рибку, вистачає швидко і агресивно.

2. Найбільш активне клювання перед заходом. Але якщо погода похмура і сніжна, то риба і вдень непогано реагує на наживку.

3. У водоймах біля гребель і електричних станцій сом навіть в холодну, зимову пору веде активний спосіб життя.

Температура води там тепла, тому риба не впадає в сплячку всю зиму.

Що потрібно знати про весняну ловлю сома

Завзяті рибалки помітили, що ранньою весною сом обережний і практично не відходить від своїх ям, так як холодну воду він не любить. Полювання на нього дасть результат, коли вода прогріється приблизно до 10 градусів, тобто в березні або квітні. Навесні він найкраще клює днем, а вночі полювання буде марною. Навесні сома можна піймати в:

1. перепадах глибин;

2. брівках;

3. водоймах поряд з гідроспорудами;

4. прибережних ділянках.

Мулистому дну він вважає за краще чисту прозору воду. Шукайте навесні цю рибу у зимувальних ям. Чим тепліше вода, тим далі хижак розселяється. Ловля сома в цей час року примітна тим, що він невибагливий. Його з однаковим успіхом можуть залучити як штучні, так і натуральні приманки.

Коли вода нагріється до 18-ти градусів, хижак готується до нересту і починає особливо завзято харчуватися. Але найідеальніший час в році для лову сома настає відразу після ікрометання.

Ловля сома влітку

У літню пору сом не голодує. Тому влітку мало підібрати правильну приманку. Тепер потрібна хороша стратегія. Кращий момент - це тихі ночі в липні або серпні. Так як в спеку він не виходить на поверхню. Ну а вночі його можна зловити на глибині 1,5 метрів.

Фахівці стверджують, що якщо погода похмура і туманна, то сом активний і вдень. Особливо жадібний хижак під час грози. Слідкуйте за водою, якщо вона каламутна, то риба може бути активною цілодобово. Спостереження показали, що сом не змінює місця проживання роками, що істотно полегшує риболовлю. Шукайте його в ямах, вирах, розмитих берегах.

Особливості осінньої ловлі

Багато хто помітив, що восени ловити такого хижака найлегше. Коли температура знижується, він цілодобово безперервно активно полює. При пошуках зверніть увагу на метушню і гучні сплески.
Але час годування восени повністю залежить від погоди. Найчастіше він активний восени днем, коли тепло і немає вітру. У вересні невеликими зграями риби переміщаються до місць зимівлі. Тоді вони активно годуються будь наживкою. А ось в листопаді приманку потрібно періодично рухати. Саме в цей місяць поведінку хижака стає найбільш млявим.

Кращі снасті для лову сома

Перед тим як зловити сома, пам'ятайте, що будь-яке ви обладнання не обрали, воно повинно бути надійним. Всі снасті повинні довго витримувати сильні навантаження. Вудилища повинні бути укріплені кільцями. Котушку краще вибрати безінерційну.

Багатьом рибалкам досі допомагає проста донна снасть. Це капронову шнур, який намотується на мотовило, оснащений вантажем і декількома гачками.

Якщо обрана лов спінінгом, то скористайтеся міцними пристосуваннями для великої морської риби. Також знадобляться коливаються блешня, твістери і джиги.

Популярна також ловля з човна. Тоді серед багатьох принад краще вибирати Квок. Вони імітують квакання жаби. Також відмінно працює ловля явищем.

Нажива вибирається залежно від того, до якої їжі звик хижак в своєму водоймищі. Часто це дрібні риби, п'явки, жаби, коники, цвіркуни і багато іншого. Розмір наживки теж має велике значення. Наприклад, вибираючи Квок краще взяти побільше, щоб вона була помітною, а для донної снасті краще взяти маленьку наживку, так її легше закидати.